Firma Energo-Optima powstała na początku 2007 roku.

Właścicielem i założycielem firmy jest Krzysztof Seweryn, który jest absolwentem Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej oraz Technikum Energetycznego w Krakowie przy ul. Loretańskiej. Pracę jako elektryk rozpoczął w 1998 roku w prywatnej firmie elektroinstalacyjnej.

Szeroki zakres działalności firmy umożliwił zdobycie niezbędnego doświadczenia przy różnego rodzaju instalacjach elektrycznych poczynając od prostych instalacji mieszkaniowych, poprzez budowę sieci teleinformatycznych, automatykę przemysłową, napędy elektryczne, kompensację mocy biernej, pomiary elektryczne do sieci elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia.

Po kilku latach rozpoczął pracę w prywatnej firmie jako samodzielny inżynier w dziale optymalizacji zużycia energii elektrycznej. Był to kolejny etap w pracy zawodowej który umożliwił zdobycie niezbędnego doświadczenia w zakresie pomiarów, projektów, audytów i szeregu działań mających wpływ na redukcję kosztów energii. Dodatkowo doświadczenie w zakresie prawa i finansów zaowocowało podjęciem decyzji o rozpoczęciu własnej działalności pod nazwą Energo-Optima.

Własny, profesjonalny sprzęt pomiarowy są podstawą dokładności wykonywanych pomiarów i audytów. Otwarcie na wiedzę potwierdzone uprawnieniami w zakresie specjalisty ds. jakości energii elektrycznej, uprawnieniami w dziedzinie audytów energetycznych z możliwością sporządzania certyfikatów energetycznych oraz dalsze studia i kursy specjalistyczne, indywidualne podejście do każdego zlecenia poprzez dogłębne analizowanie przyczyn i skutków, rzetelność, uczciwość, pełna odpowiedzialność za swoje czyny oraz ciągły rozwój są powodem dla którego firma Energo-Optima jest sprawdzonym i wiarygodnym partnerem.

Zapraszamy do współpracy.