Chcąc uzupełnić ofertę w zakresie OPTYMALIZACJI ZUŻYCIA ENERGII proponujemy Państwu kompleksową współpracę w zakresie montażu INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH.

Dobieramy optymalne rozwiązania w zależności od potrzeb i przeznaczonego na inwestycję budżetu. Ofertę przedstawiamy w oparciu o wizje lokalne, pomiary, obliczenia oraz symulacje komputerowe z użyciem dostępnych programów (np. Sunny Design, Solar Edge Designer), przedstawiając realne korzyści płynące z realizacji inwestycji na danej nieruchomości. Tworząc ofertę korzystamy z technologii oferowanej przez wielu producentów, tak by uzyskać optymalną relację jakości do ceny. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie możliwie najlepszej jakości podstawowych komponentów jak przewody, osprzęt elektryczny, zabezpieczenia, dbając o kompatybilność złącz MC4 tak by zagwarantować pewność i trwałość połączeń. Przeprowadzamy klienta przez cały proces inwestycji od projektu do oddania instalacji do użytku. Wspieramy lub za pełnomocnictwem klienta, dopełniamy formalności związanych z dopuszczeniem instalacji do użytku. Pomagamy w uzyskaniu dostępnych dotacji na realizację inwestycji.

Jestem inżynierem elektrykiem z ponad 20-letnim doświadczeniem dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że dobrana i zamontowana instalacja będzie bezpieczna, trwała i efektywna. Na bieżąco śledzę nowinki z branży fotowoltaicznej uczestnicząc w szkoleniach branżowych i webinariach. Podstawową wiedzę zdobyłem dzięki uczestnictwu w najbardziej renomowanym szkoleniu z zakresu fotowoltaiki prowadzonym pod patronatem Polskiej Akademii Nauk. Współpracuję z fachowcami z zakresu prac wysokościowych i budowlanych dzięki czemu tworzymy kompletną ekipę ludzi, którzy są wstanie sprostać wyzwaniom na wszelkich rodzajach budynków. Dajemy realną gwarancję na proponowane usługi nie zrywając kontaktu z klientem po zakończeniu inwestycji. Posiadamy ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności oraz wszystkie wymagane uprawnienia branżowe.

Krótkie wprowadzenie do zagadnienia instalacji fotowoltaicznych:

FOTOWOLTAIKA (PV) to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem energii światła słonecznego na energię elektryczną, przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznych jest MODUŁ FOTOWOLTAICZNY. Jest to układ połączonych ogniw fotowoltaicznych w zespolonej obudowie. Podstawowym i najczęściej wykorzystywanym do budowy ogniw fotowoltaicznych materiałem jest krzem, który jest drugim najbardziej rozpowszechnionym (po tlenie) pierwiastkiem na ziemi. Oprócz krzemu stosowane są jako półprzewodniki mieszaniny miedzi, indu, galu (CIGS), miedzi, indu i selenu (CIS) lub tellurek kadmu (CdTe) stosowane w modułach cienkowarstwowych.

Kolejnym ważnym elementem instalacji fotowoltaicznej bez którego użytkowanie energii pochodzącej z promieniowania słonecznego nie było by w konwencjonalnych instalacjach prądu przemiennego praktycznie możliwe to INWERTER FOTOWOLTAICZNY. Jest to nic innego jak falownik, którego zadaniem jest przetworzenie napięcia stałego na przemienne o odpowiednich parametrach zgodnych z wymaganiami sieci dystrybucyjnej i urządzeń elektrycznych.
Pozostałe elementy instalacji fotowoltaicznej to przewody, osprzęt elektryczny (zabezpieczenia i ochronniki DC/AC, złącza, itp.).
Prawidłowy dobór, konfiguracja i montaż poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznej dobranych wg rzeczywistych potrzeb danego odbiorcy i dostępnego miejsca pod zabudowę instalacji daje pewność poprawnego, opłacalnego i przede wszystkim bezpiecznego użytkowania instalacji PV.

Instalacje fotowoltaiczne są doskonałym uzupełnieniem zakresu działalności Naszej firmy z uwagi na szereg korzyści, które płyną z pozyskiwania energii promieniowania słonecznego. Są nimi przede wszystkim:

  • ekologia: energia pozyskiwana ze słońca jest w ujęciu globalnym jedną z najczystszych form OZE zostawiającą niewielki ślad węglowy, dzięki czemu można ją nazwać prawdziwie czystą i ekologiczną,
  • rosnąca sprawność przetwarzania energii słonecznej: szybki rozwój technologii w produkcji modułów fotowoltaicznych sprawia, że coraz więcej energii padającej na moduł fotowoltaiczny jest przetwarzana w energię użyteczną. Dzięki temu maleje ilość potrzebnych paneli oraz potrzebnego miejsca pod zabudowę instalacji do wytworzenia potrzebnej mocy, co wpływa również oczywiście na spadek kosztów instalacji PV,
  • szereg korzyści ekonomicznych: malejący z rozwojem technologii PV okres zwrotu inwestycji, znaczny spadek kosztów energii elektrycznej, możliwość częściowego finansowania inwestycji z szeregu źródeł finansowania dostępnych w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej dostępnych także dla odbiorców prywatnych (najpopularniejszy obecnie program MÓJ PRĄD), możliwość uzyskania białych certyfikatów poprzez poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa, wzrost wartości nieruchomości,
  • zwiększona niezależność energetyczna i pewność zasilania (możliwość gromadzenia energii z instalacji PV jako awaryjnego zasobnika energii), prawidłowo dobrana i pracująca instalacja przy optymalnych warunkach nasłonecznienia jest w stanie zasilić dany obiekt bez pobierania energii z sieci dystrybucyjnej a co więcej może oddawać nadwyżki energii do sieci co dodatkowo zwiększa opłacalność inwestycji.