09 lutego 2021

Obserwując rozwój technologii fotowoltaicznej nie sposób odnieść wrażenia, że jest to obecnie bardzo efektywna, ekologiczna i cechująca się co raz szybszym okresem zwrotu inwestycja.

Jeszcze kilka lat temu obserwując rynek instalacji fotowoltaicznych można było odnieść wrażenie, że jest to mało opłacalne i zarezerwowane dla majętnych odbiorców, dla których długi i nieopłacalny okres zwrotu nie ma znaczenia. Po prostu obdarzeni świadomością ekologiczną chcą zainwestować w technologię OZE. W ostatnich latach jednak wskaźniki opłacalności uległy znacznej poprawie a liczne programy wsparcia stanowią skuteczną zachętę dla mniej zamożnych klientów decydujących się na zakup instalacji PV.
Jedna z Naszych pierwszych realizacji w zakresie instalacji fotowoltaicznych to skok na głęboką wodę. Rozbudowa istniejącej instalacji o mocy 40kWp o kolejne 40kWp w nietypowym ułożeniu paneli w celu możliwie najlepszego wykorzystania dostępnej powierzchni dachu pod zabudowę. Instalacja oparta na technologii inwerterów i optymalizatorów Solar Edge pracuje już ponad pół roku i wyprodukowała ponad 10MWh energii.